Novinky a akcie
Chcete užitočné tipy a informácie o našich akciách, či zľavách?

Zaujímavosti

Zaujímavosti, novinky a trendy v oblasti kontaktných šošoviek.
Aké sú fakty a mýty? Ako sa ideálne starať o kontaktné šošovky? Čo by ste mali vedieť?
Prečítajte si naše články a neváhajte sa spýtať na info@mojesosovky.sk, prípadne sa prihláste na odber noviniek. Políčko pre váš e-mail nájdete na hlavnej stránke

 • leto-so-sosovkami-budte-opatrni![5].jpg

  Leto so šošovkami. Buďte opatrní

  Základné rady starostlivosti o kontaktné šošovky isto poznáte. Vodou a mydlom si umyte ruky pred každou manipuláciou so šošovkami, nečistite ich vodou, ale špeciálnym roztokom (ani puzdro nevyplachujte vodou) a sprchujte sa bez šošoviek. V lete sa pridávajú ďalšie pravidlá, na ktoré by ste mali myslieť pri nosení šošoviek.

 • mate-astigmatizmus-otestujte-sa-doma.jpg

  Máte astigmatizmus? Otestujte sa doma

  Máte pocit, že v poslednom čase vidíte rozmazane pri pohľade na blízke i vzdialené predmety? Môže to byť spôsobené astigmatizmom, ktorým trpí čoraz viac ľudí. Zjednodušene je to porucha zapríčinená rohovkou alebo šošovkou, ktoré boli natiahnuté do nepravidelného tvaru. Namiesto okrúhleho tvaru sú rohovky ľudí s astigmatizmom často podlhovasté. Spôsobí to refrakčnú chybu a deformuje svetlo vstupujúce do očí. V dôsledku toho sa obraz zdá rozmazaný.

 • sosovky-ktore-vam-daju-superzrak!.jpg

  Šošovky, ktoré vám dajú superzrak

  Predstavte si, že sa blížite k zastávke MHD a v diaľke už vidíte autobus. Je to váš spoj? Máte sa rozbehnúť, aby ste ho stihli? Nedokážete prečítať jeho číslo a už vôbec nie konečnú, kam smeruje a tak sa ozlomkrky rozbehnete...STOP. Teraz si predstavte, že máte nové teleskopické kontaktné šošovky. Žmurknete a priblížite si autobus. Žmurknete druhý raz a už vidíte, že to je 39-tka, tá ide do Mlynskej Doliny a tam vy nesmerujete. Pokojne kráčate k zastávke, odkiaľ o chvíľu vyštartuje autobus a keď vás míňa, spokojne si prečítate na tabuľke číslo 39.

 • ake-kontaktne-sosovky-pre-deti-.jpg

  Aké kontaktné šošovky pre deti?

  Máte deti a zhoršuje sa im zrak? Určite vás v tom prípade zaujíma niekoľko závažných otázok. Môžu deti vôbec nosiť kontaktné šošovky? Ak áno, od koľkých rokov? Aké kontaktné šošovky mám deťom vybrať? Je tam rozdiel medzi deťmi a dospelými?

 • bolia-vas-oci-vyskusajte-tieto-recepty!-(1cast).jpg

  Bolia vás oči? Vyskúšajte tieto recepty! (1.časť)

  Zapálené oči, jačmeň na oku, zelený zákal (glaukóm), šedý zákal (katarakta), preťažený zrak, upchaté slzné kanáliky...to je len pár ochorení a problémov, ktoré môžu postihnúť naše oči. A keďže ide o náš najdôležitejší zmysel, takmer vždy je to citeľné obmedzenie našej pohody a každodenného fungovania. Pripravili sme pre vás seriál, v ktorom vám chceme ponúknuť množstvo rád, tipov a receptov, ktoré rozhodne pomôžu vašim očiam.

 • historia-kontaktnych-sosoviek[3].jpg

  História kontaktných šošoviek

  Vedeli ste, že korene kontaktných šošoviek siahajú až do 16. storočia, kedy sa Leonardo da Vinci zaoberal úvahami o možnosti aplikácie skla a tekutiny priamo do oka? Alebo, že moderné kontaktné šošovky sú de facto československým vynálezom? Prečítajte si zaujímavosti z histórie šošoviek.

 • kontaktne-sosovky-pri-sportoch[1].jpg

  Kontaktné šošovky pri športoch

  Práve v tom je obrovská výhoda kontaktných šošoviek oproti okuliarom: nezavadzajú pri športovaní, nešmýkajú sa vám po spotenom nose, nenadskakujú pri behu. Alebo také plávanie – ak si chcete dobre zaplávať, musíte si dať dolu okuliare, no pri vyšších dioptriách sa výrazne znižuje pohoda pri plávaní. Takmer nič nevidíte, neviete si to vychutnať. Takže zhodneme sa, že pri športe sú kontaktné šošovky nenahraditeľné.

 • myty-o-ociach-ktore-su-pravdive-.jpg

  Mýty o očiach. Ktoré sú pravdivé?

  Určite sa zhodneme na tom, že zrak je pre nás najdôležitejším zmyslom, pretože vďaka nemu vnímame 80% informácií. Mnohí problémy so zrakom nemajú (ach, ako vám závidíme!), ďalší to riešia okuliarmi alebo pohodlnejšími šošovkami. Je len na vás, pre čo sa rozhodnete, no stále by malo platiť, že zrak máme len jeden a dávať si naň pozor. Ako je to teda v skutočnosti s niektorými najznámejšími mýtmi o očiach?

 • na-lyze-v-okuliaroch-to-nie-je-ono!.jpg

  Na lyže v okuliaroch? To nie je ono!

  Zapnete lyže, nasadíte helmu, lyžiarske okuliare a hurá na zjazdovku. Nádherné počasie, vynikajúci sneh, žiadna tlačenica, v pauzách teplý čajík v dobre vykúrenej reštaurácii... zimná dovolenka ako z rozprávky. Ale to iba v prípade, že nenosíte okuliare. Tie sa totiž nezmestia pod helmu, zahmlievajú sa, tlačia... Áno, dobre viete, že na lyže patria kontaktné šošovky, s ktorými je šport oveľa pohodlnejší a príjemnejší.

 • ocna-gymnastika-–-urobte-dobre-svojmu-zraku[1].jpg

  Očná gymnastika – urobte dobre svojmu zraku

  Keď cvičíte očnú jogu, správne ich namáhate a vďaka tomu sa zlepšuje zraková kondícia.  Zvyknite si každý deň na pár cvikov pre uvoľňovanie napnutých a strnulých svalov očí a ich okolia. Oči sa potom budú pohybovať a prispôsobovať oveľa voľnejšie a dokonca to môže viesť k obnoveniu pôvodnej dĺžky svalov, ktoré v niektorých prípadoch svojim krátením deformujú očnú buľvu. A to spôsobuje poruchu zraku - krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť.

Stránky:
Moješošovky.sk 2013 © Kontakt: info@mojesosovky.sk;