Novinky a akcie
Chcete užitočné tipy a informácie o našich akciách, či zľavách?

Viete ako ušetriť na kontaktných šošovkách?

Zaujímavosti » Viete ako ušetriť na kontaktných šošovkách?


nasadzovanie sosovky
Neplytvajte zbytočne peniazmi. Nevyhadzujte ich von oknom a radšej pouvažujme spolu, ako sa dá na kontaktných šošovkách ušetriť. 

Vyberajte si podľa toho, ako často ich budete nosiť

Nielen podľa našich interných zistení vychádzajú cenovo najlepšie mesačné kontaktné šošovky, tie sa naozaj predávajú najčastejšie nielen u nás, ale aj v iných e-shopoch. Predovšetkým sú to balenia 6ks mesačných šošoviek, to znamená že jedno balenie Vám vydrží 3 mesiace. Tento typ Vám však nemusí úplne vyhovovať, možno vám viac sadnú dvojtýždenné šošovky, ktoré sú však o niečo drahšie.

Kontaktné šošovky určené na opakované použitie, teda dvojtýždňové, mesačné či štvrťročné je treba na noc dávať dolu a vložiť ich do puzdra so špeciálnym roztokom, kvôli tomu, aby v noci prebehla dôkladná dezinfekcia.
Púzdro musí byť dokonale čisté a roztok v púzdre treba každý deň vymieňať. 
Pokiaľ šošovka „škriabe“ a vy ste postupovali podľa návodu, je najvyšší čas na jej výmenu. Ideálne je výmenu naplánovať si na konkrétny deň v mesiaci – napríklad prvý či posledný deň v mesiaci, aby ste mali prehľad aj do budúcna.

Niektorí ľudia pristupujú k týmto radám nie príliš vážne, čo sa už mnohým vypomstilo. Ak by ste na šošovky zabudli a na noc by ste si ich nevytiahli, pocit po prebudení by Vám nikto nezávidel. Ako keby Vám niekto šošovky prilepil kanagonom k očiam, k tomu začervenanosť, pálenie a nepríjemný pocit silného lepidla v očiach. Už ste to možno zažili...a možno to nebolo tak zlé. Poviete si - občas sa môže stať, nevadí. Ale omyl. Vaše oči majú výbornú pamäť a každé takéto pochybenie si zapamätajú a dôsledok sa môže dostaviť neskôr.
Ak už k takejto "nehode" dôjde, treba uľaviť očiam. Odporúčame zvlhčujúce očné kvapky Systane Ultra, ktoré sú mimoriadne obľúbené. Majú silný účinok so zvýšenou ochranou, rýchlo uľavia a používajú sa s kontaktnými šošovkami. Zaženú pálenie očí a podráždenie spôsobené suchosťou oka. 10 ml roztok vám vystačí dostatočne dlho.

Ak sa nechcete zaťažovať nutnou dezinfekciou špeciálnym roztokom, potom by ste mali skúsiť jednodňové šošovky, ktoré sú určené na jednorázové nosenie. Oceníte ich napríklad pri športe, keď pôjdete do kina, divadla, ale môžete ich používať aj celý deň. Ráno si ich nasadíte, večer vyhodíte. Veľmi praktický a bezúdržbový spôsob komfortného ostrého videnia.

Ako je to s cenou?

Záleží od vybranej značky, no cena najčastejšie používaného trojmesačného balenia sa pohybuje okolo 30-40 EUR. Ak máte to nešťastie, že okrem poruchy ostrosti videnia máte aj iné očné chyby (astigmatizmus, či presbyopiu) počítajte s tým, že cena bude minimálne o 50 % vyššia. Rovnako si budú musieť priplatiť aj tí, ktorí požadujú od šošoviek vysoký komfort.

Pozrite si ponuku našich mesačných šošoviek už od 12,10€.

Luxus prirodzeného a neskresleného videnia bez obmedzení v zornom poli, komfort pri nosení v akomkoľvek počasí Vás teda bežne vyjde asi na 120 – 160 EUR ročne. Niekto si takýto výdavok ani nevšimne, pre iného, kto musí v ruke obracať každé euro predstavuje táto čiastka nezanedbateľnú položku vo finančnom rozpočte. A tak logicky treba hľadať spôsoby, ako ušetriť. Vynaliezavosť niektorých ľudí však nemá hraníc.
Namiesto toho, aby sa poobzerali po lacnejších dodávateľoch a testovali viaceré, aj lacnejšie značky, radšej zvolia prístup „sporadickej výmeny“ a tak staré šošovky nechcú poslať na zaslúžený dôchodok a namiesto toho chcú z nich „vyžmýkať“ maximum.
Niektorí zájdu až tak ďaleko že namiesto jedného mesiaca ich nosia 3-4 mesiace, rekordmani sa chvália tým, že im vydržali až 5 mesiacov navyše.

Ulakomiť sa na pár desiatok eur a riskovať závažné komplikácie je však hazard s vlastným zdravím, ktorý za to určite nestojí. Aj keď problémy nemusia byť okamžite citeľné na komforte nosenia, na šošovke sa ukladajú rôzne látky a nečistoty, ktoré výrobok znehodnocujú. Povrch šošovky už nie je dokonale čistý, hrubne, čím môže dôjsť k rôznym infekciám, zápalom a čo je horšie, aj k nezvratným zmenám na oku.

Nedodržiavanie odporúčanej doby nosenia nie je teda rozumné riešenie. Ako si teda dopriať kvalitné kontaktné šošovky ktoré zaručia komfort pri nosení, ostré videnie a zároveň na nich „neskrachovať“?

Na internete zoženiete kvalitný výrobok za nižšiu cenu

Zabudnite na predsudok, že na internete ak aj kúpite lacné šošovky, tak určite len preto, že kupujete nejaký „šmejd z Číny“. Alebo, inak povedané, že kvalita cez internet zakúpeného výrobku prinajmenšom pokrivkáva.
Napríklad kontaktné šošovky zakúpené u nás na www.mojesosovky.sk sú bezpečné a kvalitné. Spolupracujeme len s overenými dodávateľmi, ktorí za kvalitu dodaného tovaru ručia. 

Ako viete, ceny v kamenných obchodoch sú aj o niekoľko desiatok percent vyššie, takže objednaním obľúbenej značky cez overený e-shop ušetríte aj niekoľko desiatok eur. Teraz už len zistiť, ktorý eshop je dôveryhodný. Neraz musíte dať na svoj inštinkt - na úvod si objednajte niečo menšie, "nerizikové", aby ste videli, ako reaguje obchodník, ako prebehne komunikácia, čo vám dodajú a v akej kvalite.
Aj na základe toho dokážete predbežne odhadnúť, či začnete na tom e-shope nakupovať. Ak vám všetko dodajú načas, v dobrej kvalite a ešte aj výrazne ušetríte, nie je čo riešiť. Veríme, že v našom e-shope Moješošovky.sk si nájdete tie svoje obľúbené značky a pomôžeme vám aj ušetriť.

Nebojte sa využívať zľavové kódy a vernostné programy

Bez ohľadu na to, či ste fanúšikom online nakupovania alebo či preferujete osobný prístup predavačky v kamennej predajni, nikdy si nenechajte ujsť možnosť získať kontaktné šošovky a doplnky lacnejšie.
Ako? E-shopy niekedy ponúkajú zľavové kódy, či už ako odmenu za pravidelné nakupovanie alebo ako akciu na vybraný tovar alebo pri konkrétnej príležitosti. Po uplatnení zľavového kódu sa môžete tešiť aj z 50% zľavy. Takéto kupóny zvažujeme zaviesť aj my.
Nateraz však ponúkame bonus v podobe knihy zadarmo. Pri objednávke v určitej hodnote vám zašleme zoznam kníh, z ktorých si môžete vybrať - ide o novinky, hity, bestsellery, ktorých cena v obchodoch je neraz 12- 15€, takže výborná možnosť ako spojiť užitočné s príjemným: nielenže kúpite kontaktné šošovky za dobrú cenu, ale dostanete k nim aj knihu ZADARMO, takže hneď ostrosť nových šošoviek môžete aj vyskúšať:-)

Príjemné nakupoanie a čítanie.

Moješošovky.sk 2013 © Kontakt: info@mojesosovky.sk;