Novinky a akcie
Chcete užitočné tipy a informácie o našich akciách, či zľavách?

Pozrite sa do očí známych celebrít

Zaujímavosti » Pozrite sa do očí známych celebrít

Tak napríklad britský spevák David Bowie. Vedeli ste, že má každé oko iné? Pravé je svetlomodré, zatiaľ čo ľavá dúhovka má tmavú farbu. Keď mal 15 rokov, jeho kamarát ho udrel do tváre rukou, na ktorej mal prsteň. Vraj sa pobili kvôli dievčaťu a ako pamiatka na súboj zostalo Bowiemu poranené oko. Lekári mu dokonca predpovedali, že naň oslepne.
Chalan, s ktorým sa pobil, zostal jeho kamarátom a dokonca s ním spolupracoval na niekoľkých albumoch. Zaujímavosťou je pieseň Thursday´s Child. Videoklip režíroval Walter Stern, známy predovšetkým ako autor videoklipov pre Madonnu  alebo Prodigy . Pozerajúc sa na samého seba v kúpeľňovom zrkadle, začne Bowie putovať v čase a jeho odraz sa mení na obraz mladého muža. Jeho partnerka vymieňajúca si kontaktné šošovky prejde podobnou zmenou...

Aj Jane Seymourová, predstaviteľka seriálovej doktorky Quinnovej, má každé oko inej farby. Britská herečka sa narodila s heterochrómiou, teda rôznofarebnosťou očných dúhoviek. Pravé oko má hnedé a ľavé zelené. Občas využíva farebné šošovky, aby si oči „zladila“.

Slávny agent zo seriálového hitu 24 Kiefer Sutherland má rovnako dvojfarebné oči. "Vraj mám jedno oko modré a druhé zelené," hovorí herec s tým, že dve rôzne farby vidieť len pri správnom svetle a len v prípade, že sa mu niekto dlho a hlboko zahľadí do očí. Tak to skúste:-)

Heterochrómiu má od narodenia aj herečka Kate Bosworthová. Aby vo filmoch jej oči boli rovnaké, obvykle nosí farebné kontaktné šošovky. V roku 2006, keď nakrúcala film Superman sa vracia, režisér Bryan Singer vyhlásil, že mu to neprekáža. "Chcel, aby som mala také oči, ako v skutočnosti. A teraz majú bábiky Lois Laneovej rôznorodé oči," prezradila herečka.

         

 

Farebné šošovky sa pri nakrúcaní filmov používajú pomerne často. Tak ako treba kaderníkov, maskérov, vizážistov a ďalších špecialistov, na scéne je dôležité mať aj farebné šošovky. Pre prípad, že treba vyrovnať nejakú anomáliu alebo dokončiť premenu herca.

Občas to však nemusí byť po vôli herca, či herečky. Hviezda z Twilightu Robert Pattinson má originálne modré oči. Aby počas nakrúcania vyzeral skutočne ako zelenooký upír, musel nosiť oranžové kontaktné šošovky. Pre Robertove zdravé oči to však bolo skutočne nepríjemné. „Už aj pri prvom filme som mal pocit, akoby mi do oka vysypali piesok. Musel som to trpieť celé tri mesiace. Neviete si ani len predstaviť, aký proces som denne musel absolvovať, aby som si tie šošovky nasadil. Pravidelne som bojoval minimálne 20 minút a takmer vždy som si bol istý, že si pri tom nimi vytlačím svoje vlastné oči,“ ponosoval sa herec v jednom rozhovore. 

Nuž, niekto kontaktné šošovky nosiť nemusí, pre iného je to nevyhnutnosť. Nič by totiž nevidel.

Moješošovky.sk 2013 © Kontakt: info@mojesosovky.sk;