Novinky a akcie
Chcete užitočné tipy a informácie o našich akciách, či zľavách?

Leto so šošovkami. Buďte opatrní

Zaujímavosti » Leto so šošovkami. Buďte opatrní

Napríklad pri kontakte šošoviek s bežnou vodou v jazere, či bazéne, by ste ich mali následne vyhodiť. Na plávanie či do vírivky je teda vhodnejšie nosiť jednodňové šošovky.

Kúpanie je jeden z dôvodov, prečo si človek odkázaný na okuliare zaobstará kontaktné šošovky. Bez okuliarov proste plávate akoby „naslepo“, nič nevidíte, ani potápanie v egyptskom Sharm el-Sheikhu nie je zaujímavé, hoci pre dobre vidiacich je nezabudnuteľné. S okuliarmi je to podobné, navyše ich máte rýchlo zašpliechané, môžu vám spadnúť do vody a odplávať... Šošovky sú teda optimálnym riešením. Ale tiež môžu spôsobiť nečakané komplikácie.

Na plávanie použite iba jednodňové šošovky. Aj tie sa po vyplávaní z bazéna musia vybrať a vyhodiť. Viacdenné šošovky (dvojtýždňové, mesačné a pod.) sú na plávanie absolútne nevhodné, aj keď sú po plávaní uložené do roztoku. Už totiž došlo k ich kontaminácii v bazénovej vode.

Rizikové vírivky Najrizikovejšie prostredie predstavujú vírivky, obľúbené jacuzzi. Teplá voda, v ktorej sa strieda množstvo ľudí a baktérie sa tam vymieňajú jedna radosť. Pri kúpaní v kontaktných šošovkách preto používajte plavecké okuliare.

V šošovkách sa môžete aj potápať. Pre tento prípad je vhodné zvoliť šošovky s vysokou priepustnosťou pre kyslík a šošovky nasadiť najmenej hodinu pred vlastným potápaním. Zvýšená vlhkosť prostredia môže spôsobiť „prisatie“ kontaktnej šošovky k povrchu oka. Preto je vhodné šošovky z oka vybrať najskôr za 30 minút. 

Moješošovky.sk 2013 © Kontakt: info@mojesosovky.sk;