Novinky a akcie
Chcete užitočné tipy a informácie o našich akciách, či zľavách?

KONTAKTNÉ ŠOŠOVKY

Kontaktné šošovky

predstavujú  riešenie pre ľudí, ktorí nechcú nosiť okuliare alebo podstúpiť operáciu očí. Mnoho ľudí nosí kontaktné šošovky, hlavne tí, ktorí vedú aktívny životný štýl a chcú jasne vidieť bez nosenia okuliarov. Ich výhodou je, že sa nezahmlievajú ako okuliare, poskytujú väčší rozsah videnia a sú viac vhodné pri rôznych športových aktivitách.

Kontaktné šošovky sa líšia podľa:

  • materiálu, z ktorého sú vyrobené,
  • doby nosenia (príležitostné, denné, na prespanie),
  • a dizajnu.

Pri ich výbere je potrebné lekárske vyšetrenie u očného doktora, ktorí posúdi či sú vaše oči dostatočne zdravé pre nosenie šošoviek. Potom Vám lekár zmeria zrak, prípadne pomôže a ukáže ako sa vkladajú a vyberajú z očí kontaktné šošovky a ako sa poriadne o ne starať.

Ako doma skladovať kontaktné šošovky?

Kontaktným šošovkám a roztoku stáčí bežná teplota v miestnosti, ktorá by nemala presiahnúť 25°C. 

Ďalej nie je vhodné ich vystavovať slnenčnému žiareniu. Ak používate viacdenné kontaktné šošovky, odporúčame ich skladovať v púzdre, ktoré je preto určené. Pokiaľ sú zatiaľ nepoužité kontaktné šošovky, odporúčame ich skladovať v papierovej krabičke, v ktorej ste ich obdržali. Kontaktné šošovky a roztoky je vhodné mať uložené v priestore bez slnečného žiarenia. Skvelo sa na to hodia skrinky v kúpelni alebo v spálni, kde skladujete aj inú kozmetiku. 

Pri skladovaní odporúčame ďalej pravidelne kontrolovať dátum expirácie, aby sa nestalo, že použijete staré balenie. U kontaktných šošoviek nezabudnite dodržiavať predpísanú dĺžku nosenia.

Usporiadať podľa:||
 

Čo hovoria naši zákazníci

Moješošovky.sk 2013 © Kontakt: info@mojesosovky.sk;