Novinky a akcie
Chcete užitočné tipy a informácie o našich akciách, či zľavách?

Kontaktné šošovky pri športoch

Zaujímavosti » Kontaktné šošovky pri športoch

Práve v tom je obrovská výhoda kontaktných šošoviek oproti okuliarom: nezavadzajú pri športovaní, nešmýkajú sa vám po spotenom nose, nenadskakujú pri behu. Alebo také plávanie – ak si chcete dobre zaplávať, musíte si dať dolu okuliare, no pri vyšších dioptriách sa výrazne znižuje pohoda pri plávaní. Takmer nič nevidíte, neviete si to vychutnať. Takže zhodneme sa, že pri športe sú kontaktné šošovky nenahraditeľné.

Aké sú výhody kontaktných šošoviek?
• Poskytujú lepšie periférne videnie ako okuliare.
• Neprekážajú pri prudšom pohybe, nespadnú či neskĺznu z nosa.
• Vďaka nim máte širšie zorné pole, potenciálne väčšiu zrakovú ostrosť každého oka a väčší kontrast.
• Nezahmlia sa, keď si chcete dopriať napríklad wellness, alebo keď bežíte v zime, vydávate teplo a to neraz zahmlí okuliare.
• Kontaktné šošovky môžete nosiť pod ochrannými okuliarmi, maskou alebo prilbou.
• Môžete sa viac koncentrovať na športový výkon namiesto toho, aby ste si stále naprávali okuliare alebo si na ne dávali pozor.

Vyskúšajte jednodňové kontaktné šošovky
Dailies All Day Comfort 30 ks so zľavou 3 EURÁ

Existuje viacero športov, pri ktorých prinášajú kontaktné šošovky najviac výhod:
Raketové hry
Pouvažujte, o koľko lepšie by sa vám hral tenis, bedminton alebo squash, keby ste sa nemuseli pri každom údere zaoberať tým, či vám spadnú alebo sa zlomia okuliare.

Loptové hry
Uvedomili ste si už, že basketbal alebo volejbal vyžadujú v každom okamihu 360 stupňové zorné pole. Na rozdiel od okuliarov, ktoré obmedzujú vaše periférne videnie, kontaktné šošovky vám pomôžu udržať všetko na dohľad.

Behanie
Už pri dobiehaní na električku pociťujete nevýhodu okuliarov oproti kontaktným šošovkám. Klasický beh je podobne ako každá kardiovaskulárna aktivita spojený s rýchlymi pohybmi hore a dole. Pri behu si tak musíte často posúvať okuliare hore, pretože vám jednoducho klesajú od koreňa nosa.

Cyklistika a in-line korčuľovanie
Tieto vysokorýchlostné športy si vyžadujú znalosť, telesnú zdatnosť a koncentráciu. Nemáte čas ani priestor starať sa o okuliare, ktoré sa môžu potenciálne zahmlievať, alebo skĺznuť a spadnúť na zem.

Kontaktné športy
Už ste niekedy videli hráča rugby alebo vodného póla s okuliarmi? To nejde! Kontaktné športy sú všetky o kontakte tela a neraz hrubom boji. Čiže okuliare nepripadajú do úvahy a tu sú jedinou možnosťou práve kontaktné šošovky.

Akrobatické športy
Akrobatické športy, ako je skateboarding a akrobatická jazda na BMX bicykli, vyžadujú intenzívnu koncentráciu. Zahŕňajú celé otáčky a otočky tela o 360 stupňov. Pravdepodobnosť pádu je veľmi vysoká, takže okuliare musíte rozhodne nahradiť kontaktnými šošovkami.

Adrenalínové športy
A napokon troška adrenalínu - predstavte si bungee jumping s okuliarmi. To by ste si ich museli prilepiť k hlave, čo je mierne nepohodlné a aj smiešne. Už nehovoriac o riziku, ak sa náhodou rozbijú, puknú a vás môže poraniť kúsok skla.

Kontaktné šošovky sú naozaj vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú žiť aktívne a nechcú sa nechať obmedzovať okuliarmi. Poraďte sa s očným lekárom a vyskúšajte kontaktné šošovky. Nikdy nie je neskoro vrátiť sa k okuliarom, prípadne používať šošovky vždy pri športových aktivitách.

Moješošovky.sk 2013 © Kontakt: info@mojesosovky.sk;