Novinky a akcie
Chcete užitočné tipy a informácie o našich akciách, či zľavách?

Kontaktné šošovky a mejkap – na čo myslieť?

Zaujímavosti » Kontaktné šošovky a mejkap – na čo myslieť?

Niektoré tipy sú samozrejmé – napríklad že šošovky si nasadíte ešte predtým, ako si nanesiete mejkap. Na niektoré odporúčania však zabúdame a tak sme pripravili zopár rád, na čo myslieť pri mejkape, ak nosíte kontaktné šošovky. Všetky predsa chceme mať zdravé oči. A krásne:)

Nenanášajte si mejkap a nenasadzujte si šošovky, ak sú vaše oči opuchnuté, červené alebo infikované. Iba tým svoj stav zhoršíte a dokonca si môžete privodiť vážnejšie zdravotné problémy, ktoré vyrieši už len zásah oftalmológa. Tiež nepoužívajte tekuté očné linky, ani starú riasenku. Očnú linku si neaplikujte na vnútornú stranu očného viečka (na vnútornej strane mihalníc). Dobrým tipom žien, ktoré nosia kontaktné šošovky je – nenanášať si riasenku od korienkov mihalníc, ale radšej začnite od stredu a pokračujte ku končekom. A tiež nepoužívajte riasenku s vláknami na predĺženie mihalníc, pretože by mohla poškodiť vaše šošovky.

Dobre viete, že pred aplikáciou šošoviek si treba dôkladne umyť ruky. Očné tiene a linky nanášajte jemne, aby ste nevystrčili alebo nepoškodili šošovky. Odporúčame používať očný mejkap bez oleja a parfému, rovnako vodeodolnú riasenku a očnú linku, aby ste predišli odlupovaniu a špineniu. Tak ako si meníte pravidelne zubnú kefku, meňte si raz za mesiac aj riasenku, očnú linku stačí vymeniť štyrikrát do roka a očné tiene raz za polroka. Šošovky si vyberte pred tým, ako budete odstraňovať očný mejkap. Ten si dávajte dolu každý deň pomocou hypoalergénneho odstraňovača bez oleja – rozhodne „nezabudnite“ na to a nechoďte spať namaľovaná a ešte aj s očnými šošovkami v očiach.

 Mejkap a kontaktné šošovky

Moješošovky.sk 2013 © Kontakt: info@mojesosovky.sk;