Novinky a akcie
Chcete užitočné tipy a informácie o našich akciách, či zľavách?

Je tu jar, sezóna alergií!

Zaujímavosti » Je tu jar, sezóna alergií!

     Tým riešením môžu byť jednodňové kontaktné šošovky. Určite sa poraďte so svojím očným lekárom, či ich môžete nosiť a či by to pomohlo. Už klinické štúdie v minulosti preukázali, že jednodňové šošovky sú skutočne vhodnou alternatívou pre alergikov vo vrcholnej sezóne.


     V rámci štúdie „An evaluation of daily disposable lenses in a population of allergy sufferers” (Hayes, Schnider & Veys, 2003) zisťovali vplyv jednodňových šošoviek a tých, ktoré sú určené na dva týždne, či mesiac. Zamerali sa prirodzene na alergikov a ukázalo sa, že pri nosení jednodňových šošoviek dochádza k oveľa zriedkavejšiemu začervenaniu očí, zahmleného videnia, alebo pocitu cudzieho telieska v oku. Respondenti si zároveň pochvaľovali lepšiu kvalitu videnia a celkovo boli s jednodňovými šošovkami spokojnejší. Štúdia tak dokázala to, čo mnohí predpokladali.     

oko a alergie kontaktné šošovkyPri jednodenných šošovkách sa totiž minimalizuje prípadný kontakt oka s konzervačnými látkami. Tým, že na konci každého dňa kontaktné šošovky vyhodíte a ďalší deň si nasadíte úplne nové, čisté šošovky, ukladanie alergénov na povrchu šošovky sa výrazne redukuje. Neusádzajú sa ani čiastočky peľu či prachu, ktoré môžu spustiť alergickú reakciu. Aj bežné usádzanie proteínov (bielkovín), ktoré máme v slzách a na kontaktných šošovkách počas nosenia, môžu ojedinele vyvolať alergickú reakciu.

     Zároveň sa pri jednodňových šošovkách znižuje kontakt s dezinfekčnými a konzervačnými látkami, ktoré roztoky jednoducho obsahujú. Niektoré takéto roztoky dokonca môžu u precitlivených ľudí viesť k alergiám.

Vyskúšajte jednodňové šošovky – pozrite si ponuku

     Skôr ako sa rozhodnete prejsť na jednodňové šošovky, navštívte svojho očného lekára. Prípadne sa ho spýtajte na konkrétnu značku, ktorú by vám odporučil. Očný špecialista u začínajúcich posúdi individuálne danosti, fyziológiu oka a ukáže im, ako zaobchádzať (nielen) s jednodňovými šošovkami.
     Ak teda patríte medzi tých, ktorí v tomto jarnom období zvyknú trpieť alergiami, skúste jednodňové šošovky, ktoré odporúčajú aj oční špecialisti. Na úvod odporúčame 30 ks šošoviek Dailies all day comfort, ktoré patria medzi celosvetovo najpredávanejšie jednodňové kontaktné šošovky. Nájdete ich aj v balení po 90 ks, čiže na tri mesiace. Prípadne môžete vyskúšať Proclear 1 day 30 kusov šošoviek za výbornú cenu 16,90€.

Na záver ešte niekoľko rád a tipov pre prevenciu očných alergií: 

• netrite si oči a nechytajte si ich neustále
• umývajte si ruky často, vždy vodou aj mydlom
• nenoste mejkap, pokiaľ to je možné
• nikdy nepoužívajte kontaktné šošovky niekoho iného
• perte bielizeň na spanie (najmä obliečku an podušku) v horúcej vode s detergentmi
• pri pobyte vonku používajte slnečné okuliare
• nespite s otvorenými oknami a pouvažujte o vzduchových filtroch
• pri prvých príznakoch alergie očí si na ne prikladajte studené obklady

8.4.2014

Moješošovky.sk 2013 © Kontakt: info@mojesosovky.sk;